Americká legenda všetkých offroadov - HUMMER H2 (recenzia)

Americká legenda všetkých offroadov. Múdrejšia a civilnejšia voľba ako H1, no stále plnokrvný Hummer, narozdiel od H3.

Hummer H2 6.0 V8
Hummer H2 na prenájom v našej ponuke

Aj vy chcete zažiť, aké to je, keď Vás všetci sledujú? Takýto pocit zažijete aj v aute, ktoré priťahuje pohľady. V aute, ktoré má jasnú históriu a už teraz je legendou. Takýchto vozidiel je viac, to áno. Pri pojme americké auto si možno predstavíte Mustang, avšak čo pojem americký offroad? Pravdepodobne Vás napadne to isté, čo nás. HUMMER.


Robustný vzhľad a silný motor zaručia, že sa za Vami všetci otočia.
Legenda ostane legendouVšetky oči na Vás.Predstavte si, ako sa na vás rúti, počujete jeho 8-valcový 6-litrový motor ako hučí ako monštrum, vidíte jeho neskutočne veľkú karosériu. Budí to rešpekt, nie?

Je pravda, má mnoho nevýhod. Spomenieme iba niektoré: aerodynamika budovy, vysoká spotreba... Pri niektorých autách sa však na racionálne vlastnosti nepozerá. Niektoré autá sú o pôžitku z jazdy, o ich dizajne, použiteľnosti, veľkosti, kvalite a iných parametroch. V niektorých offroadoch či SUV máte pocit, že sedíte v niečom naozaj veľkom. Tento pocit však po pár km opadne. V HUMMERi sa vám pocit zostane pravdepodobne do nekonečna.Plnohodnotná výbava: rádio s navigáciou a multimediálnymi funkciami, vyhrievané sedačky, 4-zónová klimatizácia, automatická prevodovka či veľký priestor vám zaručia maximálny komfort.
Interiér vozidla môže vyzerať trochu oldschool, avšak nájdete tu všetko, čo treba.

Interiér

Už len ten vysoký posed, z ktorého na všetkých hladíte z hora Vám pridá sebavedomie. Pocit nepremožiteľnosti môže byť miestami pre okolie nebezpečný, avšak ak si ustrážite svoje ego, dostaví sa príjemná eufória z jazdy.

Interiér vozidla môže vyzerať trochu oldschool, avšak nájdete tu všetko, čo treba. Plnohodnotná výbava: rádio s navigáciou a multimediálnymi funkciami, vyhrievané sedačky, 4-zónová klimatizácia, automatická prevodovka či veľký priestor vám zaručia maximálny komfort. Menšie čelné sklo pôsobí možno trochu neprakticky, avšak pri jazde týmto autom to nebudete pociťovať ako slabinu.

A čo batožinový priestor? Ten je kráľovský. Kvôli vysokej polohe kufra môže byť nakladanie ťažkých predmetov namáhavé, avšak zmestíte tam toho naozaj neočakávane. Veľký otvor zaručí, že ani na nákupy v IKEA nebudete potrebovať dodávku.


Zručnosti na ceste i v teréne

Očakávať, že bude Hummer najlepším vozidlom do mesta alebo na dialnice nie je správna voľba. Určite Vás prekvapí svojim celkovým komfortom, to áno, dokonca veľa zákazníkov prekvapila aj jeho akcelerácia či dynamika (treba brať do úvahy veľkosť auta, váhu a prioritu krútiaceho momentu namiesto výkonu). V meste môžu nastať situácie, kedy je toto auto priam nepraktické, určite si však na to zvykneme a začnete to brať ako výhodu.

Na jazde je najlepší ten pocit. Neopísateľný, nepremožiteľný pocit jedinečnosti, ktorý Vás miestami núti cítiť sa nadpozemsky. Ako sme spomínali, treba si dávať pozor na svoje ego, pretože aj vďaka rešpektu, ktorý auto budí a to, že Vám vozidlá dávajú prednosť aj keď stojíte na STOPke, môže z nepozornosti alebo neohladuplnosti nastať krízová situácia. Vy sa báť nemusíte, v aute ste dobre chránení a prakticky sa Vám nemá čo stať, pre okolie to môže byť však veľmi nebezpečné.

A terén? O tom to všetko je. Jeho schopnosti v teréne sú úžasné. Kvôli (vďaka) nim aj HUMMER vznikol. Tuhší, vysoký podvozok, poriadne uzávierky diferenciálov a mnoho ďalších výhod robia z tejto beštie neprekonateľný offroad.


Vďaka malým previsom kapoty či zadnej časti je obrovskou výhodou aj schopnosť šplhať do kopca v naozaj vysokých uhloch a nemá Vás čo prekvapiť. Veľké nájazdové uhly, kríženie náprav, sneh, blato či iné prekážky Vás nemajú šancu zastaviť.

V teréne je doma, je to jeho prirodzené prostredie.

H2 má nezavíslé zavesenie v predu s dvojitými priečnymi ramenami a tuhú zadnú nápravu. Pohon všetkých kolies je stály, vodič však môže meniť pomer rozdelenia síl medzi nápravami manuálne. Štandardné rozdelenie síl je 40:60 predok/zadok, voliteľné je 50:50. Ďalej má v ponuke uzávierku zadného diferenciálu a redukciu, ktorá je použiteľný pri rýchlosti 15 km/h. Perfektná výbava pre dobrodružnú cestu plnú zážitkov.

.Čo Vám ponúka ten náš HUMMER H2?

Obrovský 6.0 litrový, 8-valcový legendárny motor s výkonom 239kW (325Ps).

Celú karosériu sme kompletne prerobili a zdvihli, zrepasovali potrebné diely, aby vyzeral tak, ako by vyšiel z fabriky. Naleštené chrómové doplnky krásne dopĺňajú "black style" celého vozidla (čierna karoséria, čierne kolesá). Vozidlá pred Vami si Vás všimnú vďaka mohutnej veľkosti HUMMERu aj vďaka niekoľkým oranžovým svetlám na štýl smeroviek na prednej časti strechy.


A jeho interiér?

Kožené sedačky s vyhrievaním sa postarajú o maximálne pohodlie Vášho posedu. Keď už sme pri sedení, priestoru preň je naozaj veľa. Ako na predných, tak aj na zadných sedadlách. Zaujímavý je pohľad z miesta šoféra na vedlajšie sedadlo, kedy je Váš bočný spolujazdec vzdialený naozaj dosť. Ničomu to však nevadí a skvelou výhodou je veľká bočná opierka, ktorá môže slúžiť na odkladanie rôznych vecí (napr. ženská kabelka? :D)

Batožinový priestor nášho "Humvee" nie je ukrátený o žiadnu doplnkovú LPG nádrž, ani nič podobné, preto viete využiť naozaj 100% jeho potenciálu.


Zhrnutie

Chápeme, že niekto môže Hummer H2 odsúdiť za jeho vysokú spotrebu, rozmery či váhu. Tým skôr, že ide o vozidlo, ktoré ľudia u nás často používajú na zvyšovanie vlastného ega. Sami nechápeme majiteľov podobných áut, ktorí na ne dajú veľké chromované disky koliess nízkoprofilovými pneumatikami, poprípade pridajú LPG spaľovanie.

Áno, toto auto je skvelé na to, vyzerať dobre a i v meste. Jeho podstata sú však zábava v štýle expedičných výletov. Presne na ne je určená jeho masívna konštrukcia, dostatočne silný, ale za to jednoduchý motor, ktorý sa nezľakne rozdielnej kvality benzínu (v Amerike je kvalita benzínu niekoľkokrát horšia ako u nás) a komfortný interiér, do ktorého sa však nebudete báť vstúpiť ani s blatovými topánkami.

HUMMER je v teréne ako doma.Aké služby s prenájmom vozidiel ponúkame?


Krátkodobý i dlhodobý prenájom: Prenájom vozidla už od 1 dňa až po neobmedzené zapožičanie auta. V prípade dlhodobého prenájmu Vám vieme zabezpečiť doplnkové služby, alebo ponúknuť lepšiu cenu na základe dohody.


Svadby: Potrebujete zaujímavé vozidlo pre rôzne svadobné účely? (preprava novomanželov, preprava svadobčanov, sprievodné vozidlo...) Kontaktujte nás na tel.č. +421 940 337 517, povedzte nám o Vašich požiadavkách a veríme tomu, že nájdeme cestu k spokojnej spolupráci. Vozidlo si máte možnosť zapožičať na celý deň/víkend/neobmedzene, alebo si ho vyžiadať spolu so šoférom, ktorý Vám zabezpečí všetky potrebné záležitosti ohľadom dopravy. Cenové ponuky pripravujeme na požiadanie, podľa konkrétnych parametrov a požiadaviek.


Oslavy: Očarte na párty. Či už doprajete oslávencovi to, že ho budete celú noc sprevádzať a zabezpečovať odvoz týmto vozidlom, alebo využite naše služby osobného šoféra. Personalizovanú cenovú ponuku žiadajte na tel.č.: +421 940 337 517.


Výstavy: Máte výstavu, firemnú akciu či iný event a potrebujete ho niečim oživiť? Ak Vám do kontextu zapadá veľké, čierne, legendárne monštrum, náš Hummer H2 je skvelou voľbou. Personalizovanú cenovú ponuku žiadajte na tel.č.: +421 940 337 517.


Máte špeciálne požiadavky? Sme pripravení Vám ich na základe spoločnej dohody splniť. Kontaktujte nás na tel.č. +421 940 337 517, kde si dohodneme všetky konkrétne požiadavky a ponuku.
#Hummer #HummerH2 #MMotors #MMotorsAutopozicovna #prenajomvozidiel #autopozicovna
0 comments

Recent Posts

See All